Aktualności

Zajęcia savoir-vivre

Każdy z Nas chciałby rozwijać swoje pasje i umiejętności niezbędne do funkcjonowania
w różnych środowiskach. Tym razem uczestnicy grupowych warsztatów savoir-vivre zdobywali umiejętności kultury osobistej podczas przygotowywania przystawek, przekąsek oraz parzenia kawy i herbaty. Podczas warsztatów mieli okazję nauczyć się jak prawidłowo nakryć stół do podstawowego śniadania, obiadu, ale również zgłębili wiedzę na temat nakrywania stołu szwedzkiego. Na pierwszym miejscu stawialiśmy kulturalne zachowanie się podczas imprez okolicznościowych, spotkań rówieśniczych. A wszystko to dzięki realizacji projektu pt.: “WSPÓLNIE Silniejsi” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zajęcia krawieckie


Każdy z Nas chciałby rozwijać swoje pasje i umiejętności niezbędne do funkcjonowania w różnych środowiskach. Tym razem uczestnicy grupowych warsztatów krawieckich zdobywali umiejętności wykrawania, odwzorowywania, szycia maszynowego oraz ręcznego. Powstały praktyczne rękodzieła: dekoracyjne łódki, jesienne dynie, całuśne poduszki oraz niezastąpione podkładki pod kubki. A wszystko to dzięki realizacji projektu pt.: “WSPÓLNIE Silniejsi” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Spotkanie z mieszkańcami DPS


Warsztaty z Mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku nie mogą być nudne. Zawsze musi coś się dziać. Tym razem, choć spotkaliśmy się w listopadzie, przygotowywaliśmy się na Mikołajki. Każdy uczestnik wykonał Mikołaja. Zajęcia były miłe, łatwe i przyjemne, ale nikt się nie spodziewał, że zostanie „barberem”. A to wszytko dlatego, że trzeba było zadbać o brodę Mikołaja 😊.

Akcja O!Piernicz raka

Jak co roku i tym razem postanowiliśmy włączyć się w akcję charytatywną O!Piernicz raka. Zaangażowaliśmy uczniów z Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji Fabryczna 10 do udekorowania bombek techniką decoupage. Tak przygotowane dekoracje przyozdobią niejedną choinkę, a pieniądza zebrane z datków wspomogą działania prowadzone przez Stowarzyszenie O!Piernicz Raka.

Ergoterapia


Zajęcia z ergoterapii prowadzone w ramach projektu pt.: “WSPÓLNIE Silniejsi” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych to forma terapii zajęciowej, która skupiała się na przywracaniu samodzielności i sprawności poprzez wykonywanie m.in. celowych zadań manualnych i ruchowych, takich jak szycie, ceramika, wyklejanie, wyszywanie. A wszystko to działo się w celu poprawy motoryki, koncentracji i jakości życia beneficjentów. Udało się zaktywizować i zwiększenie niezależności uczestników zajęć.

Hortiterapia


Realizacji projektu pt.: “WSPÓLNIE Silniejsi” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych umożliwiła przeprowadzenie grupowych zajęcia hortiterapii. Był to czas wspólnego działania na terenach zielonych. Obcowaliśmy z roślinami i naturą, co w pozytywny sposób wpływało na rozwoju fizyczny, umysłowy i emocjonalnego beneficjentów. Uczestnicy m.in. wspólnie sadzili kwiaty, grabili liście, wykonywali jesienne kompozycje. Mieli możliwość obserwować przyrodę i integrować się.

Grupowe zajęcia rękodzielnicze


Grupowe zajęcia rękodzielnicze były świetną forma integracji, relaksu i rozwoju kreatywności. Praca z drewnem, farbą i kartonem pozwoliła na powstanie przepięknych obrazów, ramek, wieszaków na klucze jesiennych dyń i ramek na zdjęcia. Wszystko to było możliwe dzięki projektowi pt.: “WSPÓLNIE Silniejsi” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.